Petr Špacír Procházka

 

 

Pocházím z Teplic v Čechách, krátce jsem bydlel v Krupce, na Cínovci a nyní jsem zakotvil v Terezíně.

***

 

Představení mě jako muzikanta bude stručné, protože si na většinu hlavně začátků moc nevzpomínám.

 

***

Kytaru a tvrdost jejich strun jsem porvé pocítil, již jako malý kluk, někdy v deseti letech. Ale opravdu poprvé, jsem ze sladkého dřeva vyloudil jakéž takéž tóny v pubertě a mým prvním učitelem byl můj nerozlučný kamarád EDA ADLER. Vlastně jsme spolu hráli až do vojny. Uspořádali jsme pár besídek a hraní táboráků, vesměs za účelem okouzlit nějakou dívčinu :-)
 

***

 

Opravdu porvé jsem si ZAHRÁL až s mým báječným kamarádem LÁĎOU LEONEM KREJČÍM a myslím si, že PENELOPA a další písničky se nám opravdu povedly. Mám moc velkou radost, že se naše spolupráce po letech opět obnovila, ale k tomu se ještě dostaneme.
 

***

 

První velký úspěch (alespoň pro mne), bylo druhé místo na prvním ročníku festiválku amatérských skupin ,,Krupský pašík´´, kde jsem hrál v páru s PETREM,,GOGI´´ELIÁŠEM. Fantastickým muzikantem a zpěvákem. Naše spolupráce ještě nějakou dobu úspěšně pokračovala, ale poté se naše cesty bohužel rozdělily.
 

***

 
Po pár letech paběrkování a dá se říci nehraní, mě potěšila a znovu pohltila touha hrát. To když přišla od LÁDI LEONA KREJČÍHO nabídka k spolupráci. Neváhal jsem ani vteřinu a nabídku přijal. Měl jsem a mám tu čest v současné době spolupracovat se skvělými lidičkami na dvojalbu sk. AMULET. A také na krásném projektu pro dětskou nadaci s názvem ,, Kamarádi Větrníčka ´´.
 
***
 

Byl jsem zároveň přemluven, že by nebylo marné nějaké písničky hodit na placku. Tudíž vznikla myšlenka, nahrát mé debutové CD s písničkami LÁDI LEONA KREJČÍHO a také tvorbu z mé vlastní dílny. Proto pokud máte rádi folkové písničky, budu moc rád, když vám mé album ,, KVÍTKO´´, bude zpříjemňovat dny všední i nevšední. 

 

***